Dzień Dyni w Szkole nad Bobrem - 27.10.2023 r.

 

     W dniach 26 i 27 października w oddziałach przedszkolnych i w klasach 1 – 3  obchodzono Dzień Dyni. W tym dniu  królował kolor pomarańczowy. Niektórzy byli poprzebierani za dynie lub mieli elementy dyniowe, np. opaski, koszulki czy maski. Dzieci mogły zrobić zdjęcie w fotobudce z dynią.

     Wychowawczynie oddziałów i klas ze swoimi dziećmi  wykonywali różne działania związane tematycznie z tym dniem. W oddziale „Tuptusie” i w klasie II dzieci dekorowały dynie, w „Zerówce” dzieci wyklejały ją,  a uczniowie klasy I wykonywali różne zadania związane z dynią.

     Uczniowie dowiedzieli się również,  jakie zdrowotne właściwości ma to warzywo, i że warto je mieć w swojej codziennej diecie. 

     Przed świętem dyni został ogłoszony  rodzinny konkurs plastyczno-techniczny „Nie taka straszna ta dynia”. W konkursie wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie  klas I – III wraz ze swoimi rodzicami. Prace należało wykonać na prawdziwej dyni. W realizację zadania z zaangażowaniem włączyli się rodzice. Ich efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Do szkoły zaczęły napływać prace, które zachwycały pomysłowością, precyzją wykonania, doborem elementów przyrodniczych i kolorystyką.  Prace przedstawiały postacie z bajek, pojazdy, przedmioty i zwierzęta. Wiele z nich miało także zamontowane oświetlenie. Utworzona wystawa cieszyła oczy dzieci, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Liczba zgłoszonych prac była imponująca, bo bardzo dużo dzieci przyniosło swoje wytwory artystyczne. Wszystkie były niepowtarzalne i wyjątkowe i stanowiły piękną dekorację w budynku szkoły.

     Ciężko było wybrać zwycięzców, ponieważ wszystkie prace były pięknie wykonane. Wybrano trzy osoby w każdym przedziale wiekowym, natomiast pozostali uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowy dyplom. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

     Wszystkim Rodzicom dziękujemy za włączenie się do naszych działań.

2023-10-27