Siedlęcińskie latawce nad Górą Szybowcową - 08.10.2023 r.

 

      Już kolejny raz  w naszej szkole gościli instruktorzy z Euregionalnego Centrum Modelarstwa z Jeżowa Sudeckiego. We wrześniu na 2 spotkaniach warsztatowych chętni młodzi modelarze budowali od podstaw modele latawców i samodzielnie je ozdabiali. Na świetlicy szkolnej pod pieczą p. K. Sos dzieci przygotowały 11 prac na konkurs plastyczny. 

      7 października czwórka młodych przedstawicieli ze Szkoły Podstawowej z Siedlęcina wraz z rodzicami wzięła udział w Święcie Latawca na Górze Szybowcowej.

      Przeżyliśmy chwilę grozy , bo pomimo silnego wiatru, latawce nie chciały się podnieść. Ale doświadczeni instruktorzy podpowiedzieli nam, co trzeba zrobić, żeby latawce się podniosły i zaczęły swój lot. Udało się, pięknie się wzniosły i dziewczyny świetnie poradziły sobie ze sterowaniem latawców. My już wiemy , co to znaczy dociążyć ogon (nowe doświadczenie).

Wiatry nam sprzyjały:

II miejsce w kategorii latawców płaskich zajęły Lena Staszewska Julia Kowalik

III miejsce w kategorii latawców płaskich zajęły Sara Kowalik i Ola Ślemp

      Dziewczyny były (widać na zdjęciach), odebrały swoje nagrody. 

      I to nie koniec naszych sukcesów na Górze Szybowcowej.

W konkursie plastycznym:

I miejsce zajęła Marika Schlitzke

II miejsce  zajęła Julia Walska

III miejsce zajęła Maja Michalczewska

Medale, dyplomy i słodki upominek zostały przekazane później.

 

      Podczas Święta Latawca uczestnicy mogli  częstować się ciepłymi napojami i słodkimi wypiekami.Na pożegnanie piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Bardzo dziękujęmy Rodzicom za współpracę na Górze Szybowcowej.


2023-10-08