Galeria


Dane kontaktowe


Szkoła Podstawowa im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania

Siedlęcin ul. Kościelna 5

tel. 75 7137 322

mail: sp-siedlecin@o2.pl

 

LinkiWycieczka do Zdrojowego Teatru Animacji w Cieplicach - 23.03.2018 r.

 

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Tuptusie oraz Zerówka, uczestniczyły w spektaklu pt.: „Karmelek” w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach. Przed samym spektaklem dzieci miały okazję zobaczyć warsztat, w którym powstają kukiełki, kostiumy oraz scenerie do spektaklów. 

      Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „Karmelek” wg Mart Guśniewskiej w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie  zainteresowań teatralnych  dzieci, uczenie  się  kultury  odbioru  sztuki oraz prawidłowe zachowanie się podczas występu/ spektaklu.

     „Karmelek-główny bohater, żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko. Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt. Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek.

      Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte niż materialne dobra.”

      Dzieciom bardzo podobał się występ, dlatego też nagrodziły aktorów wielkimi brawami. 


2018-03-23