Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Siedlęcinie - 24.04.2024 r.

 

     

     W naszej malowniczej miejscowości uczniowie klas 4-8  zaangażowali się w wyjątkowe obchody Dnia Ziemi. Był to dzień pełen wrażeń, kreatywności i wspólnych działań na rzecz ochrony naszej planety.

     Jednym z zadań rywalizacji klasowej  było przygotowanie przez dzieci domków dla owadów. Każda klasa starała się wykazać pomysłowością, tworząc unikalne konstrukcje, które stały się symbolem zaangażowania naszych podopiecznych w ochronę przyrody.

     Dodatkowo, uczniowie przygotowali plakaty i rymowanki, które nie tylko przekazywały istotne informacje o ekologii, ale także były dowodem głębokiej świadomości i wiedzy w tej dziedzinie. Potwierdziły to także wyniki quizu o tematyce  ekologicznej,  który odbył się w trakcie naszej imprezy. 

     Kolejnym punktem programu była  ,,ekoloteria’’, w której każdy mógł wziąć udział i zdobyć cenne  nagrody i  materiały edukacyjne na temat przyrody Karkonoszy i najbliższego regionu. Mapy, broszury z pewnością przyczynią się  do  poszerzenia wiedzy uczestników i zachęcą ich do dalszej eksploracji terenu naszej gminy i Kotliny Jeleniogórskiej. 

     W trakcie uroczystości  naszym wyjątkowym gościem był  Pan Paweł Sondaj z Leśnictwa w Siedlęcinie. Pogadanka o ochronie lasów  wzbogaciła wiedzę uczestników i z pewnością zainspirowała do działań na rzecz ochrony przyrody. Dodatkowo, Pan Sondaj wręczył uczniom sadzonki drzewek, które zostały  posadzone na terenie szkoły, symbolizując troskę o przyszłość naszego środowiska.

     Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko z kiełbaskami, które przygotowała Rada Rodziców. Obchody Dnia Ziemi były  idealną okazją do integracji społeczności szkolnej oraz przykładem wspólnych działań i manifestacją  zaangażowania społeczności szkolnej w ochronę przyrody.

     Wszystkie zespoły klasowe  otrzymały dyplomy, które  były nie tylko nagrodą za wysiłek, ale również symbolem naszej wspólnej troski o Ziemię - nasz dom, który musimy pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.

     Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się i pomogły w organizacji naszej uroczystości. 

 

 

2024-04-26