Realizujemy program Poznaj Polskę - Wycieczka do Warszawy

 

      W dniach 4-6 maja 2022 r. dla 30 uczniów klas V-VIII zorganizowano wycieczkę do Warszawy. Wycieczka w znacznym stopniu została dofinansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Na przeprowadzenie wycieczki z MEiN otrzymaliśmy 15000 zł, pozostałą kwotę dopłacili rodzice uczestników. 

     Jednym z warunków dofinansowania wycieczki przez MEiN było zwiedzenie 6 miejsc, wybranych z długiej listy obiektów zaproponowanych przez resort edukacji.

Wyjechaliśmy rano 4 maja autokarem do Warszawy, po zakwaterowaniu w hostelu spotkaliśmy się z przewodnikiem i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Zaczęliśmy od Traktu Królewskiego i innych obiektów Starego Miasta. Przewodniczka pokazała również  autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego. Mimo długiej podróży i wyczerpującego spaceru, wieczorem część uczniów z opiekunem obejrzała okolice Pałacu Kultury i Nauki oraz Dworca Centralnego.

W drugim dniu zwiedziliśmy Zamek Królewski, Park Łazienkowski oraz cmentarze – Powązki Wojskowe i Cmentarz Powstańców Warszawy.

Ostatniego dnia byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz w Centrum Nauki Kopernik.

Z punktów wybranych do zwiedzania zobaczyliśmy:

- Autentyczny fragment muru Gett Warszawskiego

- Cmentarz Powstańców Warszawy i Pomnik „Polegli-Niepokonani”

- Centrum Nauki Kopernik

- Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Rezydencja Królów Rzeczypospolitej

- Muzeum Powstania Warszawskiego

- Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Program wycieczki był bardzo napięty, zwiedziliśmy wszystkie miejsca zaproponowane przez ministerstwo, ale też inne obiekty, aby zobaczyć jak najwięcej, bo nie wiemy kiedy będziemy mieć następną okazję zwiedzania stolicy. 

 

Elżbieta Knappe

Foto – Elżbieta Knappe

2022-06-30