Galeria


Dane kontaktowe


Szkoła Podstawowa im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania

Siedlęcin ul. Kościelna 5

tel. 75 7137 322

mail: sekretariat@siedlecin.

nauczanie.eu

 

Linki


Ważne dokumenty

Jasełka Bożonarodzeniowe - 18.12.2021 r.


     Tradycją naszej szkoły są coroczne Jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku.  Ze względu na sytuację  pandemiczną Jasełka odbyły się na wolnym powietrzu 18 grudnia 2021 r. w ramach Kiermaszu Świątecznego przygotowanego przez Radę Rodziców. 

     Mimo, że sytuacja była wyjątkowa, ponieważ  brakowało nam sceny Domu Ludowego, daliśmy radę.   Piękna  scenografia  pojawiła się  na  platformie  ciężarówki  i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc. Niestety, po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami.

     Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie. Dzieci miały możliwość podtrzymywania  tradycji związanych z obchodami Bożego Narodzenia, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. 

     W przygotowanie przedstawienia włączyli się  wszyscy  uczniowie klasy III oraz przedstawiciele klasy IV i V. 

     Po inscenizacji wystąpili wybrani uczniowie z klasy IV, V, VIII oraz uczennica z klasy II i zaprezentowali kolędy i pastorałki. 


2021-12-19