Galeria


Dane kontaktowe


Szkoła Podstawowa im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania

Siedlęcin ul. Kościelna 5

tel. 75 7137 322

mail: sekretariat@siedlecin.

nauczanie.eu

 

Linki


Ważne dokumenty

Wycieczka integracyjna klas II-III do ZOO we Wrocławiu - 29.09.2021 r.

 

 

     29 września 2021 roku klasa II i III razem uczniami klas II i III z Jeżowa Sudeckiego wyruszyły autokarami do Ogrodu Zoologicznego We Wrocławiu. Przejazd autokarem był sponsorowany przez wójta gminy Jeżów Sudecki Edwarda Dudka. 

     Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

     Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Uczniowie zapoznali się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Dzieciom szczególnie podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy. Wielką atrakcją było też Afrykarium, które jest unikatowym na skalę światową kompleksem przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. 

      Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i przedłużającej się podróży dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami.


2021-10-01