Galeria


Dane kontaktowe


Szkoła Podstawowa im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania

Siedlęcin ul. Kościelna 5

tel. 75 7137 322

mail: sp-siedlecin@o2.pl

 

Linki


Ważne dokumentyDzień Ziemi w naszej szkole - 26.04.2019 r.

      Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi. 

           

     Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się 26 kwietnia 2019 roku. Najpierw uczniowie obejrzeli filmik pt.: ,,W kontakcie z naturą”, podczas którego dowiedzieli się o ekologii i oszczędzaniu energii. Potem młodsi uczniowie wzięli udział w krótkim konkursie o oszczędzaniu energii. Wszystkie dzieci poprawnie odpowiadały na zadawane pytania.  Następnie klasa I zaśpiewała piosenkę o tym, jaki piękny mamy świat a klasa II w przedstawionych piosenkach i wierszach przedstawiła problemy, z jakimi boryka się  nasza planeta Ziemia. Dzieci i uczniowie zapoznali się z pojęciem recykling, na czym  on polega oraz jak należy segregować odpady.

     Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia wszystkim, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.


2019-04-30