Galeria


Dane kontaktowe


Szkoła Podstawowa im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania

Siedlęcin ul. Kościelna 5

tel. 75 7137 322

mail: sp-siedlecin@o2.pl

 

Linki


Ważne dokumentyŚwiatowy Dzień Wody w naszej szkole - 22.03.2019 r.

     22 marca w Szkole Podstawowej im. Polskich Nauczycieli Tajnego Nauczania w Siedlęcinie obchodzony był Światowy Dzień Wody. Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, które posiadamy. Pomimo tego, iż woda cały czas jest surowcem bardzo cennym, to niszczymy jej zasoby zanieczyszczając morza, rzeki i jeziora. Ciągle na świecie z powodu braku czystej wody umierają ludzie. Warto o tym pamiętać odkręcając codziennie kran. 

     Uczniowie klasy III wspólnie z wychowawcą przygotowali przedstawienie  pt. „Woda”. Głównym celem było uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie, konieczności oszczędzania wody, rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią. Po części oficjalnej dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III zaproszeni zostali do wspólnej zabawy. Przygotowane zostały konkurencje sprawnościowe (m.in. łowienie ryb, wieszanie prania, picie wody mineralnej przez słomkę na czas, rozpoznawanie smaku soku z zamkniętymi oczami)  oraz turniej wiedzy o wodzie. Zabawa była przednia. Wszyscy świetnie się bawili, a w nagrodę każdy uczestnik spotkania otrzymał butelkę wody mineralnej.

     W ramach obchodów Światowego Dnia Wody w naszej szkole została przygotowana gazetka ścienna pt. „Spragnieni wody – o krajach, w których brakuje wody” oraz  ogłoszono  dwa konkursy szkolne. Konkurs plastyczny pod hasłem „Znaczenie wody w życiu człowieka” oraz Konkurs fotograficzny „Piękno krajobrazowe Doliny Bobru”. Odzew był zaskakujący. Wpłynęły 64 prace konkursowe.

     Na zakończenie imprezy zostały wręczone nagrody oraz dyplomy laureatom konkursów. 

     Składamy gorące podziękowania dla Rady Rodziców na czele z przewodniczącą Panią Agnieszką Hamkało oraz sołtysa wsi Siedlęcin Pana Mariana Tyki za ufundowanie nagród  konkursowych. 

 

2019-03-22